10 עצות לטיפול באקנה בכל גיל

שתפו מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אקנה הוא אמנם תופעה שכיחה בקרב מתבגרים, ולכן אנו נוהגים לכנות את האקנה בשם פצעי בגרות. אך הבעיה עשויה להופיע גם בגיל מבוגר וסובלים ממנה גם נשים וגם גברים. פצעי האקנה גורמים לנו לאי נוחות ואי נעימות, בעיקר כאשר הם מופיעים בעור הפנים. מקרים קשים של אקנה עשויים לגרום להצטלקות עור הפנים בצורה בלתי הפיכה. חשוב לטפל באקנה וחשוב לדעת איך לעשות זאת בצורה הנכונה, יש דברים שאפשר לעשות ויש דברים שיש להימנע מהם.

  1. בשום פנים ואופן אין לפוצץ את פצעי האקנה, ובכלל אין לחטט ולהתעסק בהם. גם אם נראה לכם שזה יעלים אותם, בפועל ההפך הוא הנכון. פיצוץ הפצעים רק יחמיר את הזיהום ויגרום לצילוק.
  2. הקפידו על ניקוי עור הפנים על מנת להסיר תאי עור מתים, הפרשות שומניות ולכלוכים אחרים. כל אלו נדבקים יחדיו וזהו המצע שבו מתרבים חיידקי האקנה. נקו את עור הפנים באמצעות סבון עדין, אך שימו לב שהוא אינו מייבש יותר מידי.
  3. כאשר עושים שימוש במוצרים קוסמטיים לעור הפנים, הקפידו על רמת PH נכונה והימנעו משימוש בתכשירים שומניים. אלו סותמים את נקבוביות העור ומסייעים ליצירת מצע להתפתחות חיידקי האקנה.
  4. במידה ואתן מתאפרות, חשוב להקפיד להסיר את האיפור בסוף היום. יש להסיר את האיפור ולנקות היטב את עור הפנים מכל שאריות האיפור.
  5. במידת הצורך יש לקחת בחשבון טיפולים תרופתיים, מקרים קיצוניים של אקנה דורשים זאת וחשוב לטפל בהם על מנת לא לגרום לצילוק בלתי הפיך של עור הפנים. כל טיפול תרופתי חייב להיעשות לפי מרשם רופא ותחת מעקב צמוד. כמו כן בשום פנים ואופן אין לקחת תרופות שטבען לא ידוע ואין להן את אישור משרד הבריאות.
  6. חשוב להקפיד על ניקיון עור הפנים, אך מצד שני יש להימנע מרחיצה מוגזמת של הפנים. פעמיים ביום זה מספיק.
  7. כאשר אתם שוטפים את הפנים או מתקלחים, הימנעו ממים חמים מידי, אלו מאיצים את תהליכי האקנה. הסיבה לכך היא ההשפעה הטבעית של המים החמים על השמנוניות הטבעית. דווקא מים קרים עושים טוב לעור הפנים.
  8. הקפידו על חפיפה יומיומית; הסיבה לכך היא שישנו מעבר של שמנוניות מהעור לשיער ובחזרה, ואלו מעלים את הסיכון לאקנה.
  9. הימנעו מקרמים לשיער וכל מיני תכשירי שיער שמנוניים בדיוק מאותן הסיבות שאינכם רוצים את השמנוניות הזו על העור.
  10. הימנעו מכובע הלוחץ על המצח. זהו בדיוק המקום בו הזיעה מצטברת והופכת לבלילה של אבק ותאי עור מתים, סעודת מלכים עבור חיידקי האקנה.

אם אתם סובלים מאקנה, אמצעים אלו יכולים לסייע, אך לפעמים יש צורך בטיפולי פנים מקצועיים וטיפול אקנה מתקדמים. אל תשלימו עם האקנה, ניתן להיפטר ממנו. אנו מזמינים אתכם ללקשמי קוסמטיקה, כאן תוכלו לעבור אבחון ומבחר סוגי טיפולים למניעה והרחקת אקנה.

עשוי לעניין אותך..

קוסמטיקאית מומלצת בראשון לציון

מי קבע מי היא קוסמטיקאית מומלצת בראשון לציון או בכל עיר אחרת ברחבי הארץ? האמת היא שאנחנו, הצרכנים – קובעים מי היא אשת המקצוע המומלצת.

קוסמטיקאית בבית דגן

לקשמי קוסטמיקה – רונית קאופמן מחפשים קוסמטיקאית בבית דגן? אתם במקום הנכון! מגוון טיפולים קוסמטיים בקליניקה של לקשמי קוסמטיקה בבית דגן. בין הטיפולים שלנו בבית